Poznaj najlepsze firmy w branży z guidesign.pl

Zrozumieć dziecko - psycholog rodzinny

Kajetan Adamczyk 2019-01-20 0 komentarzy
Zrozumieć dziecko - psycholog rodzinny

Rodzina to podstawowa komórka społeczna. Jest to grupa ludzi, powiązana więzami krwi oraz bogatym pakietem emocji, które gromadzone są i budowane w każdym z jej członków od lat.

To, jakie panują w niej relacje, zależy od bardzo wielu rozmaitych czynników. Wpływ na kontakty między bliskimi sobie osobami, mają następujące faktory:

  • ilość spędzanego razem czasu
  • ilość i jakość przeprowadzanych wspólnie rozmów
  • wartości, wyznawane i cenione przez członków rodziny
  • podejście do drugiego człowieka
  • umiejętność słuchania innych
  • wyrozumiałość i umiejętność przebaczania

Każda grupa bliskich sobie osób jest inna. W niektórych rodzinach panuje niezwykle ciepła atmosfera, a wszyscy jej członkowie są dla siebie prawdziwymi przyjaciółmi. W takich społecznościach, wszystko funkcjonuje zazwyczaj tak, jak powinno.

Jednakże, zdarzają się również i takie sytuacje, gdy pomiędzy członkami rodziny dochodzi do częstych spięć i kłótni. Nierzadko bywa tak, iż waśnie i spory są na tyle duże i zaawansowane, iż potrzebna okazuje się pomoc z zewnątrz.

W takich właśnie momentach, wsparciem służy poznański psycholog rodzinny. W Centrum Psychoterapii Integralnej, można liczyć na profesjonalne podejście do każdego pacjenta. Rodziny, które zgłaszają się tam ze swymi trudnościami, nigdy nie zostają pozostawione bez udzielonej im pomocy.

Psycholog dopasowuje terapię do konkretnych osób i ich potrzeb, aby była ona jak najbardziej skuteczna i w miarę możliwości, bezbolesna dla obu stron. Warto jest prosić o wsparcie tych, którzy robią to zawodowo..

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!