Poznaj najlepsze firmy w branży z guidesign.pl

Rzep samoprzylepny

Leonard Ostrowski 2020-02-02 0 komentarzy
Rzep samoprzylepny

Coraz częściej tradycyjne sposoby mocowania niektórych przedmiotów i materiałów są zastępowane przez innowacyjne metody. Nie trzeba wówczas wiercić, szyć i przybijać. Wystarczy zastosować rzep samoprzylepny. Znajduje on zastosowanie w wielu produktach w domu czy biurze. Na tasmaklejaca.pl zaprezentowano kompleksową ofertę taśm. Jest tam, m.in. taśma rzepowa samoprzylepna dwustronna. Składa się ona z dwóch części, to:

  • strona miękka, tzw. pętelka (look),
  • strona twarda, tzw. haczyk (hook).

Rzepy można wykorzystywać także tylko z jednej strony. Każdą więc stronę można kupić osobno. Taśmy sprzedawane są w 25-metrowych rolkach. Wykonane zostały z włókien poliamidowo-poliestrowych. Jest to produkt lekki, wytrzymały i wygodny w użytkowaniu. Obie taśmy połączone ze sobą tworzą solidne zapięcie tekstylne. Najczęściej stosowane są rzepy dwustronne w kolorze białym i czarnym.

Rzepy służą do mocowania przedmiotów, tkanin oraz do tworzenia uniwersalnych zapięć. Są stosowane, m.in.:

  • do mocowania przedmiotów oraz tkanin,
  • do porządkowania przewodów elektrycznych i kabli,
  • jako rzepy tekstylne do odzieży i akcesoriów sportowych,
  • do pakowania i zabezpieczania przedmiotów w transporcie,
  • w artykułach medycznych,
  • do wyrobów obuwniczych.

Samoprzylepne rzepy przemysłowe 3M Dual Lock doskonale sprawdzają się w przemyśle, gdy zachodzi potrzeba, np. mocnego połączenia różnych elementów lub tymczasowego ich mocowania. Są również niezastąpione do mocowania akcesoriów audio i elektroniki. Technologia Dual Lock polega na setkach mikrozaczepów w kształcie grzybków. Są one dość gęsto rozmieszczone na powierzchni samoprzylepnej taśmy. Z drugiej zaś strony rzepy pokryte są mocną warstwą kleju. Połączenie materiałów jest w takim przypadku wielokrotnie większe niż przy rzepach typu haczyk-pętelka.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!