Poznaj najlepsze firmy w branży z guidesign.pl

Produkcja kotłów wodnych na pelet

Julita Urbańska 2018-10-21 0 komentarzy
Produkcja kotłów wodnych na pelet

Pellety tworzone z trocin oraz innych, drzewnych odpadów dopiero niedawno zyskały na swej popularności. Zalicza się je do paliw ekologicznych, dzięki temu, że podczas spalania nie przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska naturalnego dwutlenkiem węgla. Warto więc wiedzieć, że w trakcie spalania tego właśnie opału do atmosfery przedostaje się mniej więcej tyle dwutlenku węgla, ile w okresie wzrostu są w stanie pochłaniać drzewa, z których go wyprodukowano. W praktyce oznacza to, że bilans emisji tego związku chemicznego jest zerowy.

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć zakup kotłów wodnych na pellet, a jednym z nich jest uniwersalność tego typu rozwiązania. W praktyce oznacza to, że kotły odnajdą się niemalże w każdym budynku - zarówno w przypadku dużych obiektów, jak i niewielkich domów jednorodzinnych. Ich montażem powinny zainteresować się szczególnie te osoby, które odcięte są od dostępu do gazu ziemnego i poszukują innego wyjścia, niż ogrzewanie budynku przy pomocy kamiennego węgla. Co równie istotne, uzyskiwanie nieco wyższej, energetycznej efektywności jest o wiele łatwiejsze w przypadku posiadania kotłów spalających pellet niż węgiel.

Kotły wodne na pellet to doskonała alternatywa również w przypadku ogrzewania gazem płynnym oraz olejem opałowym. Jedną z ich zalet jest także możliwość automatycznego sterowania kotłem, co dla ich posiadaczy jest bardzo wygodne. Urządzenia te nie emitują zbyt wiele hałasu, a podczas ich uruchamiania, pobór energii nie jest wysoki, co ma przełożenie na nasze oszczędności. Rozwiązanie to jest opłacalne finansowo również ze względu parametrów ogrzewania pelletem. Jest on tańszy w porównaniu z innymi paliwami stałymi i cechuje się dużą wydajnością.

 

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!