Poznaj najlepsze firmy w branży z guidesign.pl

Na czym polega odsiarczanie gazów?

Kornel Kwiatkowski 2018-12-20 0 komentarzy
Na czym polega odsiarczanie gazów?

Instal-Filter jest jednym z liderów branży przemysłowej ochrony powietrza. Wśród wielu proponowanych usług znajduje się również skutecznie odsiarczanie gazów. Emisja do atmosfery związków siarki i innych efektów ubocznych procesu spalania paliw kopalnianych obostrzona jest surowymi normami. Dzięki systemom odsiarczającym, dostępnym na instalfilter.pl, możliwa jest skuteczna redukcja emisji zanieczyszczeń do dopuszczalnych poziomów. W zależności od mocy kotłów stosuje się odsiarczanie z reaktorem mechanicznym i odsiarczanie z reaktorem fluidalnym (w obydwu przypadkach sorbentem jest wapno lub soda).

Reaktor mechaniczny wykorzystywany jest przy kotłach o małej i średniej mocy. Zasada jego działania polega na doprowadzeniu spalin nieodsiarczonych do reaktora, w którym w wyniku kontaktu z sorbentem dochodzi do kondycjonowania i homogenizacji strugi, która następnie przepływa do filtra workowego. Na worku powstaje "placek" z mieszaniny pyłu i sorbentu, który stanowi naturalną warstwę filtracyjną.

Reaktor fluidalny natomiast przeznaczony jest do kotłów o średniej i dużej mocy. W tym wypadku mamy do czynienia ze złożem fluidalnym sorbentu o zintegrowanym systemie kondycjonowania spalin. Spaliny i sorbent trafiają do reaktora fluidalnego, skąd mieszanina trafia do filtra workowego. Tam dochodzi do recyrkulacji pyłu. Odpad następnie trafia do zbiornika, a oczyszczone spaliny do emitora. Jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne i elastyczne (praca instalacji jest możliwa już przy obciążeniach kotłów rzędu 30 %, jak i przy maksymalnej wydajności).

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!