Poznaj najlepsze firmy w branży z guidesign.pl

Kiedy konieczne jest wykonanie operacji nerwu łokciowego?

Kalina Jaworska 2023-07-02 0 komentarzy
Kiedy konieczne jest wykonanie operacji nerwu łokciowego?

Jedną z chorób kwalifikujących się do leczenia specjalistycznego są problemy z łokciem, a ściślej mówiąc, z jego nerwem. Może ona być spowodowana przeciągającym się w czasie podrażnieniem lub uciskiem na ten nerw. Nierzadko jest ona wynikiem urazu czy choroby stawu, niedoborem witamin lub zaburzeniami hormonalnymi. Przyczyn tego stanu jest wiele, ale efekt jest jeden. To promieniujący ból nasilający się nocą.

Czując dyskomfort taki jak mrowienie, drętwienie lub pieczenie w okolicach palca serdecznego lub małego, powinno się od razu pójść do lekarza, gdyż są to oznaki, że jest jakiś problem z nerwem odpowiadającym za przewodzenie impulsów czuciowych także z zewnętrznej strony dłoni. Późna konsultacja spowoduje nasilenie się objawów i konieczność wykonania operacji nerwu łokciowego

Czasami leczenie farmakologiczne i rehabilitacja nie dają rezultatów. Wówczas najczęściej konieczny jest zabieg, aby nie doprowadzić do nieodwracalnych zmian w stawie łokciowym. Szukając specjalisty ortopedy, można udać się do prywatnej placówki medycznej ze strony klinikapotocki.com, która wykonuje takie zabiegi. Zatrudnia ona doświadczonych lekarzy mogących pomóc osobom cierpiącym, wykonując operację. Jest to zabieg, który nie wymaga pobytu w szpitalu i jeszcze tego samego dnia klient jedzie do domu.

Zanim zostanie podjęta decyzja o leczeniu operacyjnym, ortopeda przeprowadza wywiad oraz testy prowokacji. Dobrze jest mieć z sobą:

  • wyniki badania sprawdzającego przewodnictwo,
  • RTG stawu łokciowego
  • rezonans magnetyczny.

Pomogą one ustalić przyczynę choroby.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!