Poznaj najlepsze firmy w branży z guidesign.pl

Jak uzyskać certyfikat psychoterapeuty?

Eryk Mazurek 2019-11-28 0 komentarzy
Jak uzyskać certyfikat psychoterapeuty?

Certyfikat to namacalny dowód na posiadanie ogromnej wiedzy merytorycznej i praktycznej. Wiele osób chciałoby go uzyskać, ale boi się, że jest to długi i skomplikowany proces. Warto u źródła zweryfikować posiadane informacje.

Ukończenie odpowiedniego szkolenia systemowego pozwala na ubieganie się o certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Organizatorem takiego szkolenia jest m.in. Ośrodek Szkoleń Systemowych w Krakowie. Czteroletni kurs ma charakter całościowy i posiada rekomendację Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Tematem kursu jest "Psychoterapia systemowa i psychodynamiczna rodzin, par i pacjentów indywidualnych". Co ważne, szkolenie jest adresowane również do osób, które dopiero zaczynają pracę w psychoterapii. Prowadzenie pracy psychoterapeutycznej jest bowiem wymagane dopiero od III roku kursu. Kursy i szkolenia zbudowane są na podstawie teorii i praktyki systemowej terapii rodzin. 

OSS kładzie duży nacisk na jakość szkoleń. Programy powstają na podstawie dyskusji pomiędzy praktykami, są efektem pracy zespołowej i prawdziwego zaangażowania specjalistów. Wieloletnie doświadczenie, profesjonalna kadra, indywidualne podejście do kursantów przemawia za wybraniem właśnie tego ośrodka jako przewodnika w drodze po upragniony certyfikat. Wyjątkowość oferty OSS potwierdzają przede wszystkim liczni, zadowoleni kursanci. Równie istotnym argumentem przemawiającym na korzyść szkolenia mogą być konkurencyjne ceny i wygodna lokalizacja.  

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!