Poznaj najlepsze firmy w branży z guidesign.pl

Gabinet reumatologa w Warszawie

Leonard Ostrowski 2019-05-20 0 komentarzy
Gabinet reumatologa w Warszawie

Schorzenia reumatologiczne dotyczą bardzo szerokiej grupy osób, zwłaszcza w starszym wieku. Choroby układu kostnego, choroby ścięgien i wiązadeł mogą być skutkiem stanów zapalnych, zwyrodnieniowych lub metabolicznych kości i stawów. Gdy objawiający się ból kości, stawów, obrzęki, zaczerwienienia lub ograniczenia w zakresie poruszania się zaczynają nasilać się, wówczas wielu pacjentów szuka specjalistycznej pomocy. Taką można znaleźć w gabinecie reumatologicznym w Centrum Medycznym Macromedica.

 

Najczęściej występujące schorzenia

 

Choroby reumatologiczne, jakie najczęściej są diagnozowane to m.in.:

  • reumatoidalne zapalenie stawów (RZS),
  • łuszczycowe zapalenie stawów,
  • zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK),
  • choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych, biodrowych, kręgosłupa, rąk czy nóg,
  • dna moczanowa,
  • układowe zapalenie naczyń,
  • osteoporoza.

Dziś nie są to już schorzenia, tylko i wyłącznie występujące u seniorów. Jeśli więc zaczynamy odczuwać coraz częściej ból, w tym także kręgosłupa, sztywnienie stawów czy zaobserwujemy niepojący obrzęk (lub zaczerwienienie), to nie ma co zwlekać w tej sytuacji, tylko warto wybrać się do specjalisty.  

Fachowa diagnoza, badania dodatkowe wykonane w laboratorium oraz jak najszybciej rozpoczęte leczenie, pozwolą nawet całkowicie wyeliminować daną  chorobę czy dolegliwość. Terapia różnego rodzaju schorzeń jest zazwyczaj złożona i długotrwała. Po wcześniejszym sprawdzeniu na stronie internetowej centrum, kiedy przyjmuje reumatolog w Warszawie, można zarezerwować sobie wizytę w dogodnym terminie.

 

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!