Poznaj najlepsze firmy w branży z guidesign.pl

Czy tapeta 3D do salonu to dobre rozwiązanie?

Patrycja Zalewska 2023-08-13 0 komentarzy
Czy tapeta 3D do salonu to dobre rozwiązanie?

Tapetowanie wnętrz znane jest od dawna, jest to typowa cecha na przykład stylu angielskiego. Obecnie jednak stosuje się inne tapety, a także w inny sposób - dzięki temu, że nie przykleja się ich już na wszystkie ściany w pomieszczeniu, można ozdobić wnętrza łatwiej, szybciej i samodzielnie. Modne jest zwłaszcza naklejanie tapety 3D, a więc trójwymiarowej, na jedną ze ścian - tę, którą chce się szczególnie wyeksponować. W przypadku salonu jest to zwykle ściana, przy jakiej stoi kanapa czy zestaw wypoczynkowy, a zatem najważniejszy element tego pomieszczenia.

A dlaczego tapeta 3D do salonu będzie szczególnie dobrym rozwiązaniem? Nie da się ukryć, że powodem zastosowania takiej ozdoby w wielu pomieszczeniach jest chęć ich optycznego powiększenia. Polskie mieszkania, a nawet domy, mają to do siebie, że zwykle przestrzeń w nich nie jest duża, zatem wszelkie elementy aranżacji mogące optycznie powiększyć przestrzeń, stworzyć wrażenie przestronności, są witane bardzo chętnie. Tapeta 3D jest jedną z prostszych metod na osiągnięcie takiego efektu, wystarczy przykleić na ścianie ozdobę z motywem dodającym przestrzeni głębi, jak molo czy droga bez widocznego końca czy tunel. Na stronie decormint.com, w sklepie online, można znaleźć mnóstwo takich propozycji i uczynić swój salon nie tylko modniejszym i piękniejszym, ale też optycznie większym, dzięki czemu będzie lepiej się prezentował i stanie się przyjemniejszym miejscem do spędzania czasu.

Oczywiście warto też, gdy powiększenie nie jest potrzebne, wybierać inne motywy, n. piękne kwiaty czy tropikalne liście.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!