Poznaj najlepsze firmy w branży z guidesign.pl

Program dla lekarzy

Kajetan Adamczyk 2018-12-07 0 komentarzy
Wpis

Najważniejsze jest przestrzeganie prawa i zgodność z RODO. Wskazania Unii Europejskiej dotyczą bezpieczeństwa danych osobowych i mają na celu ochronę interesów pacjenta. Gabinety lekarskie zbierają duże ilości informacji i muszą zadbać o ich odpowiedzialne wykorzystanie. W tym celu ważne jest również stosowanie wyłącznie sprawdzonych systemów od wiarygodnych producentów. Takich, które nie budzą podejrzeń i ryzyka awarii lub wycieku danych.

Nowoczesny program lekarski może mieć wiele ciekawych opcji. Wśród nich można wymienić między innymi:

  • przejrzysty kalendarz rejestracji wizyt, gdzie można monitorować przepływ pacjentów i bez problemów wprowadzać zmiany,
  • kompleksową kartę pacjenta, w której zawarte są wszystkie informacje na temat dotychczasowych wizyt i ich przebiegu,
  • ułatwianie fakturowania i rozliczania z Narodowym Funduszem Zdrowia - według najnowszych wskazań i przepisów,
  • dostęp do szerokiej bazy leków, co przydaje się w trakcie wypisywania recept,
  • szablony skierowań do specjalistów i na badania.

Dobry system koncentruje się również na relacji pacjenta z placówką medyczną. Coraz popularniejszy staje się chociażby system przypomnień o wizycie. Na dzień przed konsultacją, na wskazany przez siebie numer telefonu, pacjent otrzymuje sms z przypomnieniem. Pozwala to zmniejszać ilość wizyt nieodbytych i pomyłek związanych z terminami. Najlepsze aplikacje są proste w obsłudze i szybko dają się poznać. Zarówno dla rejestratorek, jak i dla samego lekarza. MEDYC podkreśla, że liczy się sprawne wykonywanie obowiązków.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!