Poznaj najlepsze firmy w branży z guidesign.pl

Filtr siatkowy do wody pitnej

Gabriela Czarnecka 2019-08-09 0 komentarzy
Filtr siatkowy do wody pitnej

Jest wiele sposobów oczyszczania wody, aby była ona zdatna do picia.  W celu odpowiedniego przygotowania wody do bezpośredniego spożycia jej przez konsumenta należy ją poddać pewnym, specjalistycznym procesom uzdatniania wody.

Do podstawowych procesów oczyszczania wody zalicza się:

  • sorpcję,
  • wymianę jonową,
  • filtrację,
  • procesy membranowe.

Przemysłową metodą, która często jest wybierana w procesie oczyszczania czy uzdatniania wody do picia jest filtracja. Mamy z tym do czynienia, gdy woda przepłynie przez warstwę materiału filtracyjnego. Filtry mogą być otwarte bądź zamknięte. W tych pierwszych słup wody ponad złożem wymusza jej przepływ. W tych drugich przepływ wody odbywa się dzięki ciśnieniu pomp, których zadaniem jest podanie wody na filtr.

Mechaniczna filtracja jest metodą często wykorzystywaną w przemyśle. Za jej pomocą można się pozbyć z wody żelaza, manganu, amoniaku czy chloru. Eliminowane są także mechaniczne zanieczyszczenia. Poprawie ulega barwa i smak. Działanie filtra polega na uruchamianiu przepływu wody i zatrzymywaniu niechcianych zanieczyszczeń w tzw. złożu. Filtr musi być stale regenerowany. Mechanizm ten działa w sposób automatyczny. Trzeba wiedzieć, że im większa ilość złoża, tym lepiej funkcjonuje filtr z uwagi na bardziej wydajną i szybką regenerację. 

Filtracja mechaniczna zaliczana jest do najpopularniejszej metody oczyszczania wody. Pozbycie się zanieczyszczeń za pomocą tej metody jest uznawane za bardzo efektywne. Godnym polecenia jest filtr siatkowy do wody pitnej, który charakteryzuje się możliwością wielokrotnego czyszczenia i płukania. Taki filtr można zakupić w firmie "Eko Woda Filtracja" z Wrocławia, która jest wybierana przez klientów z uwagi na dobre produkty i profesjonalne doradztwo w zakresie doboru metody oczyszczania wody. 

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!