Poznaj najlepsze firmy w branży z guidesign.pl

Co na zaparcia?

Kornel Kwiatkowski 2019-07-28 0 komentarzy
Co na zaparcia?

Osoby, które mają problem z zaparciami, zazwyczaj skarżą się na uczucie pełności w jamie brzusznej. Zwykle spowodowane jest to gazami nagromadzonymi w jelicie. Jeśli masz podobny problem, przyjrzyj się swojej codziennej diecie. Wysoko przetworzona żywność, cukier, gotowe dania typu fast food, mogą sprzyjać powstawaniu wzdęć.

Wydawałoby się, że odpowiednia dieta, bogata w błonnik wystarczy, żeby wpłynąć korzystnie na proces trawienny i tym samym, pozwoli skutecznie zwalczyć powracające zaparcia. Jednak gdy pojawia się problem z wypróżnianiem, zmiana nawyków żywieniowych może nie wystarczyć. Co jest tego przyczyną, jak sobie z tym radzić i kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Powszechnie przyjmuje się, że o problemie z zaparciami mówi się wtedy, gdy wizyty w toalecie występują rzadziej niż trzy razy w tygodniu. W konsekwencji może to prowadzić do powstania groźnych dla zdrowia kamieni kałowych, wrzodów czy hemoroidów. Wiele osób bagatelizuje ten problem, nie zdając sobie sprawy z tego, że zalegające w jelicie bakterie, toksyny i resztki pokarmowe mogą skutkować ogólnym zatruciem organizmu. Firma Herbapol już od ponad 150 lat zajmuje się produkcją:

  • Suplementów diety;
  • Produktów leczniczych, w tym tabletek, maści i syropów;
  • Kosmetyków;
  • Ziół do zaparzania.

Problem z wypróżnianiem może dotyczyć każdego. Co na zaparcia? Nim pójdziesz do lekarza, wypróbuj suplement diety Alan Fix, który pobudzi perystaltykę jelit i przyczyni się do wydalenia z organizmu zbędnych resztek pokarmowych. Należy go jednak traktować jako środek doraźny w walce z zaparciami. W wielu przypadkach wystarczy zmiana diety, regularna aktywność fizyczna i zwiększenie ilości przyjmowanych płynów. Jeśli zmiana dotychczasowych nawyków nie pomoże, warto udać się do specjalisty, który zleci wykonanie niezbędnych badań.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!